Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

KAPELA :

 Jiří Toužimský akustická kytara, foukací harmonika, percussions, zpěv  

 Zdeněk Jakubec - housle, zpěv

 Bohuslav Kašík - basová kytara, zpěv       

 Luboš Šrubař - bicí nástroje

 

po kliknutí na obrázek se otevře osobní vizitka.

 

Bývalí členové:

Václav Šelmát

 Vít Kovanda

 Zbyněk Kovanda

 David Fazy2

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Luboš Šrubař bicí nástroje

Narozen ve znamení Panny. Na bicí hraje od 8. třídy základní školy, tzn. cca od 14 let. Během této doby hrál v několika kapelách, z čehož ty nejzásadnější jsou U-rock (tehdy rockové pokračováni Ultramarinu) a Fleret (ten plzeňský, který na tamní scéně vystupoval koncem 80tých a počátkem 90tých let). Během této doby se spolupodílel na několika vylepšeních tehdejšího českého výrobce bicích, firmy Amati Kraslice (například rampa pro bicí soupravu).V roce 1992 zanechal hraní a o čtrnáct let později, v roce 2006,  se k hraní vrátil. Jeho oblíbeným místem je Lago di Garda v severní Itálii a s tím je samozřejmá i jeho obliba italské kuchyně (kávu s toho nevyjímaje).

V současné době používá nástroje značek:
 
bicí souprava:
 Mapex Saturn (Artic White) 22",10",12",14",           Black Panther Snarre drums 14"
činely:   
hardware: 
 Hardware Rack,      Hardware Janus dvoupedál JNSP7500 a stojan H.H. JNSH6000
blány:   
 Remo Emperior (úderová) a Remo Ambasador (resonanční)
elektronika:    
  Roland SPD-S,     Mikrofoní sada pro bicí,     Mix
ostatní:   
 
 
Působí v kapelách: Ultramarin
Oblíbená hudba: Marillion, Genesis, Asia, Toto, James Harvest Barclay, Roman Dragoun, Vlasta Redl
Momentálně oblíbená alba: Marillion - Sounds that can't be made. Trailer zde
Fotogalerie:
8. třída ZŠ někdy v roce x    8. třída ZŠ někdy v roce x    8. třída ZŠ někdy v roce x (prý se tak u bubnů tvářím pořád)   8. třída ZŠ někdy v roce x (jmenovali jsme se Budík, později Kyanid)...a pak punkrockové PVC...    ...ve zkušebně PVC...    ...U-rock v plzeškém letrním kině...   ...U-rock v plzeškém letrním kině...

                                                                                                                                                                             

 zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zbyněk Kovanda basová kytara, zpěv

Narozen ve znamení blíženců (nečekaně úplně stejně jako brácha dvojče). První hudební nástroj na který hrál, byla kytara. V první kapele ve které hrál (Neználkové - pravěký předchůdce Ultramarinu) byly posty kytar obsazeny a tak mu byly do rukou vloženy housle. Příchodem  Zdeňka Jakubce do kapely, který si sebou přinesl housle s dovedností hry získané absolvováním lidové školy umění, mu přiřadilo pozici prvního houslisty. Automaticky přesedlal na v té době dosud chybějící hudební nástroj - kontrabas. To se nezměnilo po celou dobu existence Ultramarinu. Po přerodu Ultramarinu v U-rock, kde bylo nutné se přizpůsobit i nástrojově, vyměnil kontrabas za baskytaru a na ni hraje dodnes. Oblíbené místo? Všude tam kde je voda v které se dají chytat ryby a relax na chalupě.

Používá nástroje značek:        

Působí v kapelách:             Ultramarin

Oblíbená hudba:                 Scorpions, Queen

 

 

 

zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vít Kovanda flétna, klávesy, akustická kytara, percussions, zpěv

Narozen ve znamení Blíženců. Pokusy o zvládnutí hty na hudební nástroje zahájeny v 8. třídě základní školy. Byla to nejdříve kytara, následně banjo, zobcová flétna, příčná flétna, klávesy a alt saxofon. Používání každého hudebního nástroje bylo vždy vyvoláno potřebou rozšířovat a zpetřovat zvukovou malebnost hudebních výtvorů, vznikající v různých obdobích hudebního vývoje kapely a potřeby naplnit hudební představu různě se přelévající výrazovosti v autorské tvorbě. Hrál výhradně ve folkovém Ultramarinu a po jejím přerodu do rockového U-rocku i zde. V roce 1990 odložil veškeré hudební nástroje a úplně zapomněl jak se na ně hraje. V roce 2006 se opět postavil mezi zakládající členy Ultramarinu, ve skříni vyhledal odložené a zapomenuté nástroje a opět doplňuje hudební projev Ultramarinu. Má rád Třeboňsko a malebné okolí městečka Manětín v plzeňském kraji.
 
 
 
 
 
 
Používá nástroje značek:    Flétna -Pearl Elegante PF-795RE, klávesové nástroje , kytara , mikrofon

Působí v kapelách:             Ultramarin

Oblíbená hudba:                 Jethro Tull, Queen

 

 

 

 zpět                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

David Fazy2 elektrická kytara, zpěv

Na kytaru hraje od svých deseti let a první kapelu (Error 55) založil v patnácti. Hudební úroveň a časté střídání členů tohoto spolku způsobila, že se raději naučil i na bicí a klávesy. Hudbu nepovažuje ani tak za zábavu, jako spíše za sdělovací prostředek. Byly to právě především texty Ultramarinu, které jej k této kapele táhly, neboť věří, že hudba dokáže léčit porouchané duše. Narozdíl od spousty muzikantů ovšem nefandí opíjení a prohánění děvčat a divákům by rád prostřednictvím hudby předal něco užitečnějšího a trvalejšího, než záminku prohýřit noc. Jeho vlastní písně pojednávají téměř výhradně o úpadku lidstva a největší inspirací je mu dávná ztracená láska, která se oddala neřestem moderní doby. Oblíbeným místem tohoto naivního romantika je údolí Kristýnov mezi Božkovem a Koterovem u Plzně.

 

Používá nástroje značek:   Fender, Ibanez

 

Působí v kapelách:             Ultramarin, Error 55, Od nás zázrak nečekej

 
Oblíbená hudba:                 Corpus, R.U.R., Sifon, H.R.T., Kudy kam, Caine-Mi, Arctic Monkeys, muzikály, hudba z her Silent Hill, Pokémon a Super Mario 

 

 

 

 

 

 

zpět 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdeněk Jakubec housle, zpěv

Narodil se ve znamení býka a od té doby stále žije v Plzni (kromě 5 let VŠ v Praze a roku vojny v Terezíně). Od 15 let hrál v následujících kapelách (snad jsem na něco nezapomněl): Neználkové, Ultramarin, Fuga, Medium, Labyrint, Alternativy, (rok na vojně - Touláci Litoměřice), Kaktus (vítěz Beatsalonu 1982), Sifon, Hudba Miloš, Excalibur, City, od roku 1994 Pumpa do 18.3.2018, od roku 2006 Ultramarin doteď. Ve všech kapelách hrál na hubu a na housle neznámého mistra, sporadicky na kytaru, o něco častěji na nervy.
Oblíbené jídlo: prakticky všechno kromě cezenejch nudlí a smaženejch brouků.
Oblíbené pití: pivo 10G, Fernet surovec a prakticky všechno kromě Absintu, v poušti nepohrdne ani pramenitou vodou.

Používá nástroje značek:     housle neznámého mistra,  

Působí v kapelách:             Ultramarin, Excalibur

Oblíbená hudba:                AC/DC, ZZ top, jižanskej rock, Saga, Lola běží (tam teď hrál skvěle na basu synátor Jakub, který se nyní nachází na dvouleté cestě kolem světa) a pak všechno, co šlape nebo je jinak zajímavý, včetně klasiky. Dechovku NE ani u piva.  

 

 

zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Toužimský akustická kytara, foukací harmonika, percussions, zpěv

Narozen ve znamení býka. Na kytaru hraje od svých 10 let a první skupinou, ve které působil byli Tamburasi, kam ho přivedl jeho kytarový učitel. Svým nízkým věkem vyrovnaval věkový průměr ostatních důchodců. Aktivně působil ve skupinach v tomto pořadí: Neználkové, Utramarin, Generace (během vojny, kde hrál na bicí), Pavouci, Utramarin, U-rock,.......Ultramarin. Oblíbeným místem je každé takové, kde je příjemná společnost, dobré jídlo a pití.

Používá nástroje značek:    

Působí v kapelách:             Ultramarin

Oblíbená hudba:                 Mike Oldfield, Eric Clapton, Carlos Santana,.................................. Eva a Vašekundecidedyell

 

 

 

 

 

 

zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
TOPlist