Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Těšíme se na vás za:
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

 

KAPELA :

 Jiří Toužimský     Zdeněk Jakubec        David Fazy2

 Vít Kovanda         Zbyněk Kovanda       Luboš Šrubař

 

po kliknutí na obrázek se otevře osobní vizitka.

 

Bývalí členové:

Václav Šelmát

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Luboš Šrubař bicí nástroje

Narozen ve znamení Panny. Na bicí hraje od 8. třídy základní školy, tzn. cca od 14 let. Během této doby hrál v několika kapelách, z čehož ty nejzásadnější jsou U-rock (tehdy rockové pokračováni Ultramarinu) a Fleret (ten plzeňský, který na tamní scéně vystupoval koncem 80tých a počátkem 90tých let). Během této doby se spolupodílel na několika vylepšeních tehdejšího českého výrobce bicích, firmy Amati Kraslice (například rampa pro bicí soupravu).V roce 1992 zanechal hraní a o čtrnáct let později, v roce 2006,  se k hraní vrátil. Jeho oblíbeným místem je Lago di Garda v severní Itálii a s tím je samozřejmá i jeho obliba italské kuchyně (kávu s toho nevyjímaje).

V současné době používá nástroje značek:
 
bicí souprava:
 Mapex Saturn (Artic White) 22",10",12",14",           Black Panther Snarre drums 14"
činely:   
hardware: 
 Hardware Rack,      Hardware Janus dvoupedál JNSP7500 a stojan H.H. JNSH6000
blány:   
 Remo Emperior (úderová) a Remo Ambasador (resonanční)
elektronika:    
  Roland SPD-S,     Mikrofoní sada pro bicí,     Mix
ostatní:   
 
 
Působí v kapelách: Ultramarin
Oblíbená hudba: Marillion, Genesis, Asia, Toto, James Harvest Barclay, Roman Dragoun, Vlasta Redl
Momentálně oblíbená alba: Marillion - Sounds that can't be made. Trailer zde
Fotogalerie:
8. třída ZŠ někdy v roce x    8. třída ZŠ někdy v roce x    8. třída ZŠ někdy v roce x (prý se tak u bubnů tvářím pořád)   8. třída ZŠ někdy v roce x (jmenovali jsme se Budík, později Kyanid)...a pak punkrockové PVC...    ...ve zkušebně PVC...    ...U-rock v plzeškém letrním kině...   ...U-rock v plzeškém letrním kině...

                                                                                                                                                                             

 zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zbyněk Kovanda basová kytara, zpěv

Narozen ve znamení blíženců (nečekaně úplně stejně jako brácha dvojče). První hudební nástroj na který hrál, byla kytara. V první kapele ve které hrál (Neználkové - pravěký předchůdce Ultramarinu) byly posty kytar obsazeny a tak mu byly do rukou vloženy housle. Příchodem  Zdeňka Jakubce do kapely, který si sebou přinesl housle s dovedností hry získané absolvováním lidové školy umění, mu přiřadilo pozici prvního houslisty. Automaticky přesedlal na v té době dosud chybějící hudební nástroj - kontrabas. To se nezměnilo po celou dobu existence Ultramarinu. Po přerodu Ultramarinu v U-rock, kde bylo nutné se přizpůsobit i nástrojově, vyměnil kontrabas za baskytaru a na ni hraje dodnes. Oblíbené místo? Všude tam kde je voda v které se dají chytat ryby a relax na chalupě.

Používá nástroje značek:        

Působí v kapelách:             Ultramarin

Oblíbená hudba:                 Scorpions, Queen

 

 

 

zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vít Kovanda flétna, klávesy, akustická kytara, percussions, zpěv

Narozen ve znamení Blíženců. Pokusy o zvládnutí hty na hudební nástroje zahájeny v 8. třídě základní školy. Byla to nejdříve kytara, následně banjo, zobcová flétna, příčná flétna, klávesy a alt saxofon. Používání každého hudebního nástroje bylo vždy vyvoláno potřebou rozšířovat a zpetřovat zvukovou malebnost hudebních výtvorů, vznikající v různých obdobích hudebního vývoje kapely a potřeby naplnit hudební představu různě se přelévající výrazovosti v autorské tvorbě. Hrál výhradně ve folkovém Ultramarinu a po jejím přerodu do rockového U-rocku i zde. V roce 1990 odložil veškeré hudební nástroje a úplně zapomněl jak se na ně hraje. V roce 2006 se opět postavil mezi zakládající členy Ultramarinu, ve skříni vyhledal odložené a zapomenuté nástroje a opět doplňuje hudební projev Ultramarinu. Má rád Třeboňsko a malebné okolí městečka Manětín v plzeňském kraji.
 
 
 
 
 
 
Používá nástroje značek:    Flétna -Pearl Elegante PF-795RE, klávesové nástroje , kytara , mikrofon

Působí v kapelách:             Ultramarin

Oblíbená hudba:                 Jethro Tull, Queen

 

 

 

 zpět                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

David Fazy2 elektrická kytara, zpěv

Na kytaru hraje od svých deseti let a první kapelu (Error 55) založil v patnácti. Hudební úroveň a časté střídání členů tohoto spolku způsobila, že se raději naučil i na bicí a klávesy. Hudbu nepovažuje ani tak za zábavu, jako spíše za sdělovací prostředek. Byly to právě především texty Ultramarinu, které jej k této kapele táhly, neboť věří, že hudba dokáže léčit porouchané duše. Narozdíl od spousty muzikantů ovšem nefandí opíjení a prohánění děvčat a divákům by rád prostřednictvím hudby předal něco užitečnějšího a trvalejšího, než záminku prohýřit noc. Jeho vlastní písně pojednávají téměř výhradně o úpadku lidstva a největší inspirací je mu dávná ztracená láska, která se oddala neřestem moderní doby. Oblíbeným místem tohoto naivního romantika je údolí Kristýnov mezi Božkovem a Koterovem u Plzně.

 

Používá nástroje značek:   Fender, Ibanez

 

Působí v kapelách:             Ultramarin, Error 55, Od nás zázrak nečekej

 
Oblíbená hudba:                 Corpus, R.U.R., Sifon, H.R.T., Kudy kam, Caine-Mi, Arctic Monkeys, muzikály, hudba z her Silent Hill, Pokémon a Super Mario 

 

 

 

 

 

 

zpět 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdeněk Jakubec housle, zpěv

Narodil se ve znamení býka a od té doby stále žije v Plzni (kromě 5 let VŠ v Praze a roku vojny v Terezíně). Od 15 let hrál v následujících kapelách (snad jsem na něco nezapomněl): Neználkové, Ultramarin, Fuga, Medium, Labyrint, Alternativy, (rok na vojně - Touláci Litoměřice), Kaktus (vítěz Beatsalonu 1982), Sifon, Hudba Miloš, Excalibur, City, od roku 1994 Pumpa do 18.3.2018, od roku 2006 Ultramarin doteď. Ve všech kapelách hrál na hubu a na housle neznámého mistra, sporadicky na kytaru, o něco častěji na nervy.
Oblíbené jídlo: prakticky všechno kromě cezenejch nudlí a smaženejch brouků.
Oblíbené pití: pivo 10G, Fernet surovec a prakticky všechno kromě Absintu, v poušti nepohrdne ani pramenitou vodou.

Používá nástroje značek:     housle neznámého mistra,  

Působí v kapelách:             Ultramarin, Excalibur

Oblíbená hudba:                AC/DC, ZZ top, jižanskej rock, Saga, Lola běží (tam teď hrál skvěle na basu synátor Jakub, který se nyní nachází na dvouleté cestě kolem světa) a pak všechno, co šlape nebo je jinak zajímavý, včetně klasiky. Dechovku NE ani u piva.  

 

 

zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Toužimský akustická kytara, foukací harmonika, percussions, zpěv

Narozen ve znamení býka. Na kytaru hraje od svých 10 let a první skupinou, ve které působil byli Tamburasi, kam ho přivedl jeho kytarový učitel. Svým nízkým věkem vyrovnaval věkový průměr ostatních důchodců. Aktivně působil ve skupinach v tomto pořadí: Neználkové, Utramarin, Generace (během vojny, kde hrál na bicí), Pavouci, Utramarin, U-rock,.......Ultramarin. Oblíbeným místem je každé takové, kde je příjemná společnost, dobré jídlo a pití.

Používá nástroje značek:    

Působí v kapelách:             Ultramarin

Oblíbená hudba:                 Mike Oldfield, Eric Clapton, Carlos Santana,.................................. Eva a Vašekundecidedyell

 

 

 

 

 

 

zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
TOPlist